„A WHO (Ottawai Charta, 1986) meghatározása szerint az egészségfejlesztés az a folyamat, mely képessé teszi az embereket arra, hogy felügyeljék és javítsák saját egészségüket.”

Az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program keretén belül meghirdetett „Az alapellátás és népegészségügy rendszerének átfogó fejlesztése – népegészségügy helyi kapacitás fejlesztése” című pályázati kiírás széleskörű célja, hogy javuljon a lakosság egészségi állapota, növekedjen a születéskor várható élettartam és az egészségben eltöltött életévek száma, a fejlesztés járuljon hozzá az ország teljes körű népegészségügyi hálózatának kialakításához, és ezen keresztül a lakosság egészségtudatosságának növeléséhez, egészségkultúrájának javításához és a krónikus nem-fertőző betegségek megelőzéséhez a területi egyenlőtlenségek csökkentésével.

GRÓF TISZA ISTVÁN KÓRHÁZ sikeresen valósította meg az „Egészségfejlesztési iroda kialakítása a Berettyóújfalui járásban” című, EFOP-1.8.19-17-2017-00001 azonosító
számú projektet, mely során 100 százalékos támogatás intenzitás mellett 89 979 538 forint támogatást nyert el.

A Projekt megvalósításának kezdő időpontja: 2018.05.02.

A Projekt fizikai befejezésének napja: 2020.03.31.

Bővebb tájékoztatásért kattintson ide!