Lakossági sürgősségi nap

Május 27.-e a sürgősségi betegellátás napja. A világnap célja, hogy a lakosság minél szélesebb körével megismertesse a sürgősségi ellátórendszer sajátosságait, ezáltal működését hatékonyabbá, a betegellátást biztonságosabbá tegye.   A programhoz csatlakozik a Gróf Tisza István Kórház Sürgősségi Osztálya az Egészségfejlesztési Irodával karöltve egy lakossági Sürgősségi Nap megrendezésével, 2023. május 26-án 13:00-18:00 között a Nadányi Zoltán Művelődési Házban.

A rendezvény részeként a laikus érdeklődőknek lehetőségük nyílik, hogy betekintsenek a sürgősségi betegellátás rendszerébe, egy előadás és bemutató során választ kaphatnak a sürgősségi ellátást övező kérdésekre, valamint interaktív gyakorlati oktatás formájában elsajátíthatják a felnőtt és gyermek újraélesztés készségét, megismerhetik a betegosztályozás rendszerét, továbbá igyekszünk segítséget nyújtani abban, hogy mikor és hová fordulhatnak segítségért, mi legyen a házipatikában. Vérnyomás- és vércukorméréssel, ingyenes tanácsadással is készülünk. Az újraélesztést megtanulni vágyóknak apró ajándékkal kedveskedünk.

Szeretettel várunk minden Érdeklődőt!