SAJTÓKÖZLEMÉNY

Projektazonosító:KEOP-5.6.0/E/15-2015-0005
Projekt megnevezése:Kórházi CT berendezés beszerzése
OP név:KEOP
Pályázati kiírás megnevezése:5.6.0/E/15 Egészségügyi eszközök energia-megtakarítást célzó beszerzésének támogatása
Forrás megnevezése:KA
Beruházás helye (régió):Észak-Alföld
Beruházás helye (megye):Hajdú-Bihar
Beruházás helye (helység):Berettyóújfalu
Megítélt összeg:306 948 950 .- HUF
Támogatás aránya:100 %
Támogatási döntés dátuma:2015.09.16

Projekt rövid összefoglalója:

A pályázó Gróf Tisza István Kórház, mint a Bihar-Sárréti régió lakosságának egészségügyi ellátásában meghatározó szerepet betöltő intézmény, tevékenységeinek középpontjába a betegek gyógyítását, elégedettségének biztosítását, a minőség és a környezetvédelem iránti elkötelezettséget helyezi. Az intézmény alapfeladatai aktív, sürgősségi, krónikus valamint rehabilitációs fekvőbeteg szakellátások, járóbeteg-ellátás, mozgó szakorvosi szolgálat, foglalkozás-egészségügy. A fekvőbeteg ellátásban a kórház 666 ággyal rendelkezik, melyből 308 az aktív ágy, 188 krónikus és 170 rehabilitációs. A projekt célja a fekvő- és járóbeteg-ellátás működési feltételeinek, gép-műszerparkjának fejlesztése, a jelenlegi 12 éves, amortizálódott 6 szeletes CT cseréje révén, a magas színvonalú egészségügyi ellátásokhoz való hozzáférés területi kiegyenlítése érdekében, ezáltal hozzájárulva a fennálló társadalmi esélykülönbségek csökkentéséhez. A projekt keretében a leselejtezésre kerülő Somatom Emotion 6 CT készülék helyett egy új 64 szeletes CT készülék kerül beszerzésre, mely modernebb berendezés jelentős energia-felhasználás megtakarítással jár. A régi készülék kevesebb felvétel készítésére volt alkalmas, illetve mivel egy korábbi technikai színvonalat képviselt, ezt jóval nagyobb energia felhasználással, ez által nagyobb káros anyag kibocsátással állította elő. Gyártói adatok alapján számítva ….. tonna csökkenés várható az üvegház hatású gázok kibocsátásánál. Az energia megtakarításon túlmenően előnyt jelent. hogy lényegesen csökken a vizsgálati idő, javul a betegelégedettség és a zavart, nyugtalan beteg ellátása is könnyebbé válik. A 64 szeletes CT több felvétel készítésére képes, így az elérhető diagnosztikai pontosság kiemelkedőbb. Az új készülékkel többféle vizsgálat végezhető el, mint korábban (bizonyos angiográfiás vizsgálatokra is alkalmas).