Szűrővizsgálatok (női és férfi egészségcsomag)

Riasztó adat, de hazánkban az összes halálozások 54 % -ért a szív és érrendszeri, míg 27%-ért a daganatos megbetegedések a felelősek. Ezen betegségek kialakulásának hátterében öröklött és szerzett tényezők is állnak.  A betegségek egy része megelőzhető ill. a már kialakult betegség idejében felismerhető, és gyógyítható lenne különböző szűrővizsgálatok segítségével. Sajnos orvosi gyakorlatunkban számtalan esetben látjuk, hogy a betegek egy része későn, csak akkor fordul orvoshoz, amikor  már súlyos tünetei vannak. Ebben az esetben a gyógyulás esélyei is sokszor korlátozottabbak.

Nagyon fontos lenne egy olyan egészségtudatos szemlélet kialakítása, ahol a szűrőprogramok segítségével a központba a betegségmegelőzés, ill. a korai felismerés állna.

Ezt segítendő állítottuk össze női és férfi egészségcsomagunkat.

Javasolt alap vizsgálatok mind két csoportban:

• kérdőíves előszűrés ( anamnaesis felvétel,családi és egyéni kórtörténet, eddigi ismert betegségek, gyógyszerszedések, előzetes műtétek, kórházi kezelések)
  • vérnyomás és pulzusmérés, vér oxygénszint meghatározás, testsúly, testmagasság, BMI
  • EKG
  • laborvizsgálatok ( teljes vérkép, ionogram, vese és májfunkció, éhgyomri vércukor, általános vizelet és üledék)
  • széklet vér vizsgálat (benzidin teszt)
  • mellkas Rtg
  • hasi és kismedencei UH vizsgálat.
  • bőrgyógyászati szűrés (festékes anyajegyek vizsgálata)
  • az elvégzett vizsgálatok eredményével belgyógyászati szakvizsgálat, összegző vélemény kialakítása.

Kiegészítő vizsgálatok nők esetében:

• nőgyógyászati vizsgálat
  • méhnyakrákszűrés 25-65 év között háromévente citológiai vizsgálattal
  • emlők tapintásos vizsgálata
  • mammographia 45-65 év között kétévente, sz.sz emlő UH vizsgálattal kiegészítve.
  • menopausa után csontsűrűség mérése 2 évente

Kiegészítő vizsgálatok férfiak esetében:

• urológiai vizsgálat, 45 éves kor felett PSA meghatározás